
Paula van der Oest spreekt voor het eerst over het belang van de architectonische ruimte in haar films. Over de rol van het ruimtelijk ontwerp en het production design in de vertelling. Filmmaker en architect Jord den Hollander gaat aan de hand van tientallen clips uit haar films met Van der Oest in gesprek over de verwevenheid van film, interieur en stad. Het wordt een unieke avond met een bijzondere en geëngageerde filmmaakster waarin op zoek gegaan wordt naar de overeenkomsten en verschillen tussen cinema en architectuur.
Paula van der Oest is een van de meest succesvolle en productieve filmmakers van Nederland. De periode van lockdown was voor haar aanleiding voor een bijzonder filmproject dat leidde tot de film Love in a Bottle. Deze film laat niet alleen zien hoe een liefde tussen twee mensen, gedwongen opgesloten in hun verschillende huizen in Londen en Amsterdam, online kan opbloeien. Het is vooral de ultieme verkenning van het leven als het zich gedwongen afspeelt in een beperkte ruimte.
Paula van der Oest verwierf internationale bekendheid toen ze in 2003 met Zus & Zo werd genomineerd voor een Academy Award voor beste buitenlandse film. Enkele van haar meer recente projecten waar zij als regisseur aan meewerkte, zijn de speelfilms Lucia de B. (2014) en Tonio (2016). Beiden werden bekroond tot Nederlandse inzending voor de Oscars. Zij schreef het scenario voor De Slag om de Schelde dat afgelopen weekend vijf Gouden Kalveren won.
The Masters is de reeks van gesprekken met gevestigde filmmakers waarin AFFR de relatie tussen hun werk en de architectonische en stedelijke ruimte onderzoekt. Eerdere gasten waren Fiona Tan, Kadir van Lohuizen en Martin Koolhoven.
Bestel hier tickets voor The Masters: Paula van der Oest
Let op, er is een wijziging in de zalen voor het programma van zaterdag. The Masters: Paula van der Oest (21:45) vindt nu plaats in LantarenVenster Zaal 4.